П Р О Т О К О Л громадського слухання проекту містобудівної документації: «Генеральний план смт Черняхів Житомирської області»

09 грудня 2019 року смт Черняхів

Місце проведення: актовий зал Районного будинку культури (Майдан Рад, 3 смт Черняхів).

Час: з 10.00 год.

Замовник: Черняхівська селищна рада.

Проектна організація: Комунальне підприємство «Парковка та реклама» Криворізької міської ради.

Організатор громадських слухань: виконавчий комітет Черняхівської селищної ради.

Присутні:
Бабицький І.В. – селищний голова;
Назарчук П.О. – заступник селищного голови;
Чечко В.В. – секретар виконкому селищної ради;
Давидюк Г.М. – головний бухгалтер селищної ради;
Фещук В.В. – депутат селищної ради;
Давиденко А.П. – депутат селищної ради;
Ратушна Л.О. – депутат селищної ради;
Петрова С.М. – депутат селищної ради;
Купчук С.М. – завідувач сектору містобудування та архітектури Черняхівської райдержадміністрації, головний архітектор району;
Троценко В.Р. – заступник голови Черняхівської районної ради;
Шлапак Г.М. – директор Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, депутат районної ради, член виконкому селищної ради;
Філіманков І.Г. – директор КП «Черняхів Добробут» селищної ради, член виконкому селищної ради;
Недоруба О.І. – начальник містобудівного відділу КП «Парковка та реклама» Криворізької міської ради;
Дорогой О.В. – головний архітектор проектів містобудівного відділу КП «Парковка та реклама» Криворізької міської ради;
Лукаш М.В. – провідний інженер містобудівного відділу КП «Парковка та реклама» Криворізької міської ради.
Інші учасники громадських слухань, представники територіальної громади смт Черняхів, всього – 103 особи (реєстр присутніх на 7 аркушах додається).

Вступне слово взяв селищний голова Бабицький І.В., який довів до присутніх зміст рішення 22-ї сесії селищної ради сьомого скликання від 07.02.2018 року «Про надання дозволу на розроблення генерального плану смт Черняхів та с. Новосілка Черняхівського району Житомирської області». Селищним головою було зазначено, що на виконання вказаного рішення було оголошено тендер на закупівлю послуг з розроблення містобудівної документації, за результатами тендеру найкращу пропозицію було отримано від КП «Парковка та реклама» Криворізької міської ради з якими і було укладено відповідний договір.
Доповідачем також було доведено до присутніх зміст технічного завдання на надання послуг з розроблення містобудівної документації та запропонував перейти до громадських слухань.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року № 555, сьогодні проводимо громадські слухання проекту містобудівної документації «Генеральний план смт Черняхів Житомирської області».
На розгляд громадських слухань виносяться наступні питання порядку денного:

1. Про обрання головуючого та секретаря громадських слухань.
Інформує: Бабицький І.В. – селищний голова

2. Про розгляд Генерального плану смт Черняхів Житомирської області.
Інформує: Лукаш М.В. – провідний інженер містобудівного
відділу КП «Парковка та реклама» Криворізької
міської ради

Поставлено на голосування питання про затвердження порядку денного.
Голосували: «за» – одноголосно
Вирішили: порядок денний затвердити.

Запропоновано присутнім регламент роботи громадських слухань, а саме: по 1-му питанню порядку денного – до 5 хв.; по 2-му питанню порядку денного – до 15 хв.; виступаючим – до 3-х хв.
Поставлено на голосування питання затвердження даного регламенту роботи громадських слухань.
Голосували: «за» – одноголосно.
Вирішили: регламент роботи громадських слухань затвердити.

І. СЛУХАЛИ: Про обрання головуючого та секретаря громадських слухань.

ВИСТУПИЛИ: Бабицький І.В. – селищний голова, який повідомив, що відповідно до п. 8 Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, громадські слухання проводяться під головуванням уповноваженого представника замовника містобудівної документації, який, зокрема, готує протокол громадських слухань, тому запропонував обрати головуючим громадських слухань селищного голову Бабицького І.В., а секретарем громадських слухань обрати секретаря виконкому селищної ради Чечка В.В.

Голосували: «за» – одноголосно.

ВИРІШИЛИ: Обрати селищного голову Бабицького І.В. головуючим громадських слухань та обрати секретаря виконкому селищної ради Чечка В.В. секретарем громадських слухань.

ІІ. СЛУХАЛИ: Про розгляд Генерального плану смт Черняхів Житомирської області.

ВИСТУПИЛИ: Лукаш М.В. – провідний інженер містобудівного відділу КП «Парковка та реклама» Криворізької міської ради, яка довела до присутніх зміст проекту містобудівної документації «Генеральний план смт Черняхів Житомирської області». Доповідачем було зазначено, що основним завданням розробки даного проекту є визначення основних напрямків розвитку населеного пункту, раціональне розміщення функціональних зон. На території селища не вистачає установ для повного забезпечення потреб населення, найперше, це не вистачає дошкільних навчальних закладів та фізкультурно-оздоровчих закладів. В межах проектованих кварталів житлової забудови також передбачається формування спортивного ядра з відкриттям басейну, спортивних майданчиків, стадіону. Передбачається визначення санітарно захисних зон, впорядкування промислового вузла. Передбачається закриття існуючих кладовищ, які знаходяться впритул до житлової забудови, за рахунок розширення існуючого кладовища с. Новосілка. Передбачається вивіз сортованих твердих побутових відходів на сміттєпереробний завод в м. Житомир. Генпланом визначена прибережно-захисна смуга р. Очеретянка, передбачена зона для відпочинку – пляж. На периферії запроектовані підприємства торгівлі для дотримання радіусу обслуговування населення, передбачено реконструкцію центральної площі смт Черняхова під сквер. Щодо транспортної інфраструктури доповідачем було зазначено, що автомобільна дорога М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський (через м. Вінницю), яка перетинає селище, суперечить сучасним нормативам, шкідливо впливає на індивідуальні житлові будинки, розташовані поруч із дорогою, тому запроектовано об’їзну дорогу зі сходу смт Черняхова (показала на карті). Передбачено суттєвий розвиток інженерної інфраструктури, а саме стовідсоткова газифікація населеного пункту, влаштування локальних очисних споруд, централізоване водопостачання, передбачені станції очистки каналізаційних стоків. В промисловому вузлі визначені основні напрямки переробної промисловості, такі як обробка природного каменю, деревини, металообробка.

Бабицький І.В. – селищний голова, який повідомив про можливість надання доповідачу запитань із залу.

Коритко Ю.В. – голова громадської організації «Бойове братство ветеранів АТО Черняхівщини», який повідомив, що проводились громадські слухання щодо розміщення в центрі Черняхова пам’ятнику захисникам України, а доповідачем було зазначено, що в центрі буде тільки сквер.

Лукаш М.В., яка повідомила, що в центрі селища не буде тільки сквер, там передбачаються зони відпочинку, зони проведення громадських заходів, висадження зелених насаджень та зазначила, що проектом генплану не передбачається таких заходів з проектування пам’ятників, він передбачає розвиток населеного пункту в цілому, а не окремих його ділянок.

Бабицький І.В. – селищний голова, який зазначив, що встановлення пам’ятників, монументів буде передбачатись детальними планами території. Також селищним головою було піднято запитання щодо обробки природного каменю та проблеми з вивезенням пульпи по кущах, канавах та планування спеціального полігону для утилізації пульпи.

Лукаш М.В. відповіла, що можна передбачити для даного виду відходів частину діючого сміттєзвалища, а взагалі це потрібно передбачити в проекті стратегічної екологічної оцінки.

Артемчук Т.Л. – мати загиблого учасника АТО, запропонувала надати відповідь, коли і де буде поставлено нашим загиблим дітям пам’ятник? Повідомила що в інших населених пунктах Житомирщини є такі пам’ятники, а в смт Черняхів відсутні.

Бабицький І.В. – селищний голова відповів, що на дане питання вже було надано відповідь і генеральним планом такі питання не врегульовуються, а передбачаються детальними планами територій.

Лукаш М.В. повідомила, що без затвердження генерального плану населеного пункту, розробка проектів містобудівної документації нижчого рівня не передбачена.

Фещук В.В. – депутат селищної ради, запитав чи розширюються межі Черняхова і на скільки?

Лукаш М.В. відповіла, що територія селища збільшується за рахунок того, що в межі включено повністю територію газового господарства, вирівнюється межа з південної частини Черняхова та вирівняно межу між смт Черняхів та с. Новосілка.

Бабицький І.В. – селищний голова, який доповнив, що за межами населеного пункту знаходяться землі державної форми власності і після затвердження генерального плану можна буде звертатись до вищих органів державної влади щодо розширення меж смт Черняхів.

Ковальова Г.В. – жителька смт Черняхів, яка запитала щодо земельних ділянок між вулицями Коростенською та Сонячною поблизу автостанції, які перебувають у користуванні, чи буде змінюватись планування території і чи будуть дані землі передаватись під індивідуальну житлову забудову?

Бабицький І.В. – селищний голова, відповів, що дана територія в перспективі передбачається під громадську забудову.

Шлапак Г.М. – директор Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст., депутат районної ради, член виконкому селищної ради, яка повідомила, що дошкільне населення зростає і не всі діти охоплені дошкільною освітою, чи передбачається проектом генерального плану території під будівництво нових дошкільних навчальних закладів?

Лукаш М.В. відповіла, що місця та будівництво нових трьох дошкільних навчальних закладів передбачається детальними планами території, затверджених селищною радою раніше та охоплює всі периферії населеного пункту.
Фещук В.В. – депутат селищної ради, який запитав про те, де розпочинається і де закінчується об’їзна дорога?

Бабицький І.В. – селищний голова, відповів, що об’їзна дорога розпочинається перед поворотом на с. Велика Горбаша, проходить за комбінатом хлібопродуктів та закінчується між смт Черняхів та поворотом на с. Андріївка.

Іванюха Т.В. – жителька смт Черняхів, яка запитала, чи передбачаються генеральним планом території для заняття спортом?

Лукаш М.В. відповіла, що проектом генерального плану передбачається формування спортивного ядра, будівництво спортивних майданчиків, стадіону.

Купчук С.М. – завідувач сектору містобудування та архітектури районної державної адміністрації, головний архітектор району, яка запитала, чи передбачено генеральним планом зони рекреації?

Лукаш М.В. відповіла, що проектом генерального плану передбачено зелену зону вздовж прибережно-захисної смуги р. Очеретянка, будівництво пляжу, реконструкція території дендропарку, реконструкція парку відпочинку ім. Т.Шевченка, передбачаються зелені насадження вздовж доріг.

Ратушна Л.О. – депутат селищної ради, запитала щодо можливості розміщення спортивно-оздоровчого комплексу на діючому стадіоні «Колос».

Лукаш М.В. відповіла, що проектом генплану передбачається розміщувати спортивні майданчики та місця для заняття спортом по периферії населеного пункту, щоб забезпечити радіуси обслуговування населення.

Шлапак Г.М. – директор Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст., депутат районної ради, член виконкому селищної ради, яка запропонувала показати місця знаходження джерел водопостачання та систем очистки.

Лукаш М.В. відповіла, що джерела водопостачання та системи очистки розосередженні по селищу та показала на схемі місця їх розташування. Щодо централізованого водопостачання проектом генплану передбачено розміщувати локально свердловини, щоб не робити довгі мережі водопостачання.

Бабицький І.В. – селищний голова, який запропонував присутнім задавати ще запитання. Повідомив, що протокол громадських слухань буде оприлюднений шляхом його розміщення на веб-сайті селищної ради. Повідомив, що буде замовлено та розроблено стратегічно екологічну оцінку, після чого проект генерального плану буде розглядатись на засіданні містобудівної ради. Подякував присутнім за участь у проведенні громадських слухань та зачитав проект рішення громадських слухань.

Голосували: «за» – одноголосно.

ВИРІШИЛИ: Вважати громадські слухання проекту містобудівної документації «Генеральний план смт Черняхів Житомирської області» такими, що відбулися.

Головуючий І.В. Бабицький

Секретар В.В. Чечко

Коментарі заборонені

Коментарі закриті.