Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення протиепідемічних правил та санітарного законодавства

17 березня, на позачерговому ранковому засіданні ВР прийнято Закон”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”.
Документом, зокрема, передбачається запровадження адміністративної та посилення кримінальної відповідальності за порушення режиму карантину.
КпАП доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей». Так, за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування – штраф для громадян від однієї до двох тисяч НМДГ (17 000 – 34 000 грн), для посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч НМДГ(34 000 – 170 000 грн).
Посилено також кримінальну відповідальність (ст. 325 КК). Так, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань – карається штрафом від тисячі до трьох тисяч НМДГ (17000 – 51000 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Коментарі заборонені

Коментарі закриті.